Esfahan Petrokimya A.Ş., İran’daki kimyasalların aromatik hattının ilk üreticisidir. 1992 yılında yılda 300.000 tondan fazla Benzen, Toluen, Orto-Ksilen, Para-Ksilen ve Karışık-Xylenes üretmek amacıyla diğer ülkenin petrokimya üretim tesislerine katıldı. Ülkenin alt yapı petrokimya tesislerinden biri olarak kabul edilen stratejik ürünleri, Deterjan, Plastik, Polyester elyaf, Plastik yumuşatıcılar, Boyalar ve diğer uygulamalar gibi alt sanayi kollarında kullanılmaktadır. Üretim birimlerinin tasarımında uygulanan en yüksek teknolojilerin yardımıyla Üretim Sürecinin tüm aşamaları en gelişmiş DCS sistemi tarafından kontrol edilmektedir.

EPC, ilk hedef olarak müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla üretim birimlerinin başlangıcından itibaren üretimin tüm alanlarında kalite sistemi edinmeyi seçmiştir. Çalışkan personelin büyük çabaları ve yükümlülükleri ile, EPC çalışma ömrünün üst üste son beş yılı boyunca, ana şirket İran Ulusal İran Petrokimya Şirketi’nin “Yılın En İyi Kompleksi” Ödülü ile belirlenmiş ve onurlandırılmıştır.

1997 yılında, ISO 9002, Kalite Yönetim Sistemi’nin başarıyla uygulanmasından sonra, SGS İngiltere’den en gelişmiş petrokimya endüstrilerinde ilgili sertifikayı alan ilk tesis oldu. 2001 yılında Kalite Yönetim Sistemi de gelişti ve ISO 9001: 2000 uygulandı.

Esfahan Petrokimya Şirketi, petrokimyaların çevre üzerindeki potansiyel etkileri göz önünde bulundurularak, çevre korumaya yönelik ilgili çevre mevzuatına ve düzenlemelerine uymayı taahhüt etmiştir. Bu nedenle, kirlilik kontrolü için halihazırda gerçekleştirilen etkili tedbirlerle seçilmiş ve ülkede söz konusu ödülün sekiz alıcı şirketi arasına girmesi için “Yeşil Endüstri” onursal levhası verilmiştir. “Çevrenin korunması genel bir kamu görevi” olduğu düşüncesiyle bu tür çabaların sürdürülmesinde Çevre Yönetim Sistemi’nin uygulanmasıyla devam etti ve sonuç olarak 1998’de SGS Swiss’ten petrol bakanlığında ISO 14001 çevre sertifikasının ilk alıcısı oldu. endüstriler ve ülkenin dördüncü şirketi. EPC ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 gerekliliklerine uymayı taahhüt etmiştir ve başarılı bir uygulamadan sonra, sistem Haziran 2001’de SGS tarafından onaylanmıştır.

Karmaşık Fiziksel Coğrafi Durum Karmaşık konum İsfahan’ın kuzeybatısında – 5 km. Şehirden uzakta)
Sanayi bölgeleri 65 Hektar (% 38)
Sanayi dışı alanlar 20 Hektar (% 12)
Ekili yeşil Alanlar 85 Hektar (% 50)

Esfahan Petrokimya Şirketi Kronolojisi
FAALİYET BAŞLANGIÇ TARİHİ İLGİLİ TARAFLAR
Lisans Ve Temel Mühendislik Haziran 1987 Uop (İngiltere)
Detay Mühendisliği Haziran 1988 Lummus (Hollanda)
İnşaat Şubat 1990 İranlı ve Koreli Müteahhitler Epc
Devreye Alma Öncesi Ocak 1992 EPC
Devreye Alma Ağustos 1992 EPC
Açılış Aralık 1992 Ekselansları Başkanı Rafsanjani

Comments are disabled.

bonus veren bahis siteleri