Petrokimya endüstrisi ulusal büyüme için çok önemlidir. Hindistan 3,17 milyon kareye sahip kilometre kara kütlesi ve 1,22 milyardan fazla nüfus ve en hızlı büyüyenlerden biridir dünyadaki ekonomiler. Gelişmiş Proses Endüstrisine sahiptir. Hindistan’da petrol arıtma var Yıllık 194 Milyon Tonun üzerinde kapasite (MTPA). Dünyanın en büyük çim kökü rafinerisi 32 MTPA kapasitesi ile Hindistan’da bulunmaktadır. Bir dizi gaz kraker kompleksine sahiptir. 8 MTPA plastik ve polimer üreten alt tesis. Hindistan 21 MTPA Üre üretiyor; ve Kostik (2,4 MTPA), Soda Külü (2,7 MTPA) gibi en geniş kimyasal yelpazesine sahiptir ve sülfürik asit; Boyalar ve Boya Ara Maddeleri ve İnce Kimyasallar. Hindistan hızla büyüyor Gelişmiş ilaç ara ürünleri üretim tesislerine sahip İlaç Endüstrisi. Petrokimyasallar Etilen, Propilen, Benzen ve Ksilen gibi temel kimyasalları kapsar. Diğer ana bileşenler MEG, PAN ve LAB vb. gibi ara maddelerdir. Naylon, PSF ve PFY, LDPE / HDPE, PVC, Polyester ve PET vb. Polimerler ve Sentetik SBR, PBR gibi kauçuklar. Sektör önemli bir büyüme potansiyeline sahiptir. Her ne kadar akım başına Petrokimya ürünlerinin kişi başı tüketimi düşük, aynı ürünlere olan talep artıyor. ABD tüketimi doygunluk seviyesine ulaştı, Çin’in tüketimi endüstri eğrisinin üzerinde temelde ihracat öncülüğünde. Hindistan, yüksek nüfus avantajına sahip ve yüksek nüfusu koruması bekleniyor ekonomik büyüme. Bu, Hindistan’ın polimer tüketimini yeni seviyelere taşımalıdır. Önümüzdeki yıl.

Hindistan’daki petrokimya endüstrisi, dünyanın en hızlı büyüyen endüstrilerinden biri olmuştur. ülke. Başından beri, endüstri kıskanılacak bir büyüme oranı gösterdi. Hintli petrokimya endüstrisi 2010-11’de ~% 11 oranında büyümüştür. 2011-12 için görünüm de  istikrarlı ve kimyasallar pazarının yıllık% 11-13 oranında büyümesi bekleniyor. önümüzdeki beş yıl içinde. Bu, polimerler, elyaf ara ürünleri, sentetik elyaf ve elastomerler. Hindistan’da kişi başı plastik tüketimi hala 7,0 kg’da seyrediyor. Çin’de 46 kg ve Avrupa’da 65 kg. Bu, gelecekteki büyüme için büyük bir potansiyel anlamına gelir. sermaye tüketimi başına cari küresel ortalama.

Etilen kapasitesi 2011’de 3,1 MMT’ye ulaştı ve 2016’da 6,5 MMT’ye ulaşması bekleniyor. Propilen kapasitesi 2011’de 3,9 MMT’ye ulaştı ve 2016’da 5,3 MMT olması bekleniyor. Hindistan artan yurtiçi petrokimya tüketimine bağlı olarak talep, patlayan orta sınıf, henüz gelişmekte olan perakende sektörü ve altyapıya odaklanma. Otomobil, Ambalaj, Beyaz eşya, Medicare, Tarım ve İnşaat talepleri ve İnşaatın güçlü kalması muhtemeldir. Tüm petrokimya sektörlerini birleştiren talep Hindistan’ın önümüzdeki yıllarda güçlü kalması bekleniyor. Bu sektörün de büyük önemi var ülke ekonomisinin büyümesinde ve imalatın büyümesinde ve gelişmesinde endüstri de. İnşaat gibi imalat sektörlerinin temelini oluşturur, ambalaj, ilaç, tarım, tekstil vb.

Sektör, gerçekleşmemiş büyük bir potansiyele sahiptir. Endüstri ve hükümet çalışmak zorunda kalacak
kimya endüstrisi için belirlenen iddialı hedeflere ulaşmak için tandem.

AmbalajBeyaz eşyaEkonomiEkonomik Büyüme İçin Çok ÖnemliEndüstri ve hükümetEtilenHindistanHindistan'daki petrokimyakimya endüstrisi içinKimya Şirketikimyasalkimyasal alipaşakimyasal petrokimyasikimyasal şirketikimyasal turkish şirketikimyasal ürünlerikimyasal ürünleri turkish şirketi alipaşaMedicareMTPAOtomobilPetrokimya endüstrisipetrokimya şirketleripetrokimya urunleripetrokimyasi alipaşaPropilenProses Endüstrisine sahiptir

Comments are disabled.

bonus veren bahis siteleri